“Es arī gribu iemācīties labi dejot!” - padomi iesācējiem

3. februāris, 2006 @ 1:15 | Autors: funMaster | Kur: Iesācējiem |

IesācējiemŠis raksts ir veltīts tiem nākotnes čempioniem un lieliskajiem dejotājiem, kas šodien par to vēl nezina… ;) Ja neesi kāpis uz deju mašīnas vai arī esi darījis to pāris reizes - tad šī informācija + Tavs ieguldītais darbs Tev palīdzēs ātri progresēt - jo mēs visi reiz bijām iesācēji.

DDR mākslā ir vairākas fundamentālas patiesības, kuras te aplūkosim. Esi gatavs? - uz priekšu!

1. Neatgriezies centrā (tas nav citāts no seriāla ‘Nikita’ ;) )

Kad iesācējs dejo uz platformas, ir novērojama tendence stāvēt tās centrā, un deju soļus veikt ar vienu kāju - uz priekšu, atpakaļ, lēciens.. un atkal nostāties platformas centrā. Atpazīstama situācija? :)

Šādi var izdejot tikai ļoti vienkāršas dziesmas un tiklīdz Tu izvēlēsies sarežģītāku vai ātrāku (bet tajā pašā laikā - interesantāku!) dziesmu - Tev vairs nepietiks laika un spēka liekajām kustībām atpakaļ uz platformas centru.
Ko tad darīt? - dejot, staigājot no bultas uz bultu! Aizmirsti par centru, bultas ir Tavs mērķis.

Šeit ir neliela video filmiņa, kas dod priekšstatu, kā nevajag (”Don’t play like this!”) un kā vajag (”Do like this!”) pareizi dejot - noteikti noskaties!

Kā pareizi dejot [.wmv, 3,80 Mb]

2. Grozies (tikai nesaki tā savai draudzenei/draugam divvientulībā… :lol: )

Kā jau Tu mazliet redzēji filmiņā, mūsu dejotājs X ne tikai brīvi pārvietojās no bultas uz bultu, bet arī nebaidījās nestāvēt vienmēr ar seju pret platformu un, piemēram, “uz augšu - uz apakšu” bultas dejot, pagriežoties ar sāniem. Tā vienkārši ir vieglāk! Lūk, kā tas izskatās no malas:

Sāni

3. Ieklausies mūzikā

Mūzikai ir ritms, un bultas uz ekrāna ir pieskaņotas šim ritmam. Ja Tu uzķer šo ritmu, Tev būs viegli dejot un sajust, ka DDR ir ne tikai precīza bultu spiešana punktu rezultātam - bet gan deja!
It īpaši palīdz basu ritmi un ar laiku Tu iemācīsies atpazīt un izdejot visdažādākās bultu kombinācijas, kas vijas cauri šiem ritmiem.

4. Nesteidzies

Ja tikai sāc savu ceļu uz deju mašīnas, nesteidzies izvēlēties grūtas dziesmas - ja nevarēsi izdejot - izkritīsi (par ko Tev paziņos dziesmas beigās - “FAILED”). Uz deju mašīnām parasti ir 4 grūtības pakāpes: BEGINNER, STANDARD, DIFFICULT, EXPERT. Labāk sākt ar ritmiskām dziesmām BEGINNER līmenī un 1 - 2 pēdu (sīkāks grūtības iedalījums katrā lielajā iedalījumā) grūtības pakāpi. Tādējādi Tev nebūs vilšanās, ka uzreiz nesanāk. Paies nedēļas un mēneši un Tu pats jutīsi, ka vari izdejot arvien grūtākas un grūtākas dziesmas.
Katrs ceļš sākas ar pirmo soli un uz deju mašīnām it īpaši - neviens no mūsu labākajiem dejotājiem nav sācis savu ceļu ar superātrajām dziesmām EXPERT līmenī.

5. Mācies

Jebkurš progress prasa darbu, vai ne? Mēs visi to zinām un tāpat tas ir ar DDR sportisko mākslu. Ja Tu dejosi regulāri, noteikti būs progress! Labākie dejotāji uzskata, ka pāris dejošanas reizes nedēļā ir nepieciešamas, lai ietu uz priekšu. Ja Tu dejo tikai savam priekam piektdienas vakara atpūtai - nav ne vainas un tas ir vienkārši jautri, bet ja stādi nopietnākus mērķus (piemēram, piedalīties kādā DDR turnīrā) - būs nepieciešami daudz maz regulāri treniņi.
Jebkurā gadījumā - galvenais, lai ir prieks par labi pavadītu laiku! Un noteikti pienāks brīdis, kad, uzkāpjot uz deju platformas, būsi tikai Tu un mūzika… kad Tu nedomā par pareizajiem soļiem un apkārtējo pasauli.. un vienkārši esi kustībā - brīvā un plūstošā… :roll:

6. Jautā

Ja Tev ir jautājumi vai gribas, lai kāds paskaidro, kā labāk dejot - droši jautā! Mēs esam sanākuši kopā, lai baudītu mūziku, dejas un labu noskaņojumu, tāpēc vienmēr priecāsimies, ja būsi mūsu pulkā.
DDR ir labvēlīgu un jautru cilvēku hobijs, mēs visi reiz bijām pašā sakumā, tāpēc - nekautrējies. ;)

Es sveicināts DDR pasaulē!

Un nobeigumam - neliela filmiņa iedvesmai:

Magic DDR [.wmv, 14,50 Mb, HQ]

Un ja Tev zemāks Interneta pieslēguma ātrums - mazāka izmēra versija:

Magic DDR [.wmv, 4,63 Mb, LQ]

9 komentāri »

 1. Opā. Mairi, Tu man PR kačā, ja?
  :)))

  ...teica esh — 6. janvāris, 2006 #

 2. Ceru, ka filmiņa patika un būs par iedvesmu visiem, kas grib iemācīties dejot - brīvi un atraisīti.

  Eksperti - padalāmies citos savos noslēpumos!
  ;)

  ...teica Funmaster — 6. janvāris, 2006 #

 3. Jā gan, vaicājiet droši, ja vajag padomu! Kamēr upe aizsalusi un ūdensslēpošana atkrīt, esmu bieži sastopams Z.Boulingā. Labprāt parādīšu, kuras no dejām būtu piemērotas katra prasmei, pastāstīšu par varbūt nesaprastu bultu kombināciju vai arī padejošu līdzi. Bieži pierādījies, ka it kā grūtā dejā var arī neizkrist, ja otrs dejo blakus pareizā ritmā.

  ...teica Ivars — 15. janvāris, 2006 #

 4. :) dejotaajs X….

  ...teica Lauma — 15. janvāris, 2006 #

 5. Esh, man tikko bija baigais AUCH no taa video :)

  ...teica Liiva — 15. janvāris, 2006 #

 6. peedeejie komentaari… var redzeet, kursh ir atgriezies pie datora!!! ;D

  ...teica Lauma — 15. janvāris, 2006 #

 7. hehehhe

  ...teica babygirl — 18. janvāris, 2006 #

 8. man patiik beigas!

  ...teica babygirl — 18. janvāris, 2006 #

 9. sveiki mani sauc alise es velos iemacities dejot kukaracu .

  P.S Ar cieņu alise Kuģe

  ...teica alise — 10. oktobris, 2010 #

Komentēt

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Copyright Cintamani Baltic SIA || Powered by Wordress with original theme design by B. Fernandez.