ITG2 FAQ - 2. daļa: “Nianses”

30. maijs, 2006 @ 11:49 | Autors: funMaster | Kur: Iesācējiem, In The Groove 2 |

FAQTurpinām apskatu par dažādām jaunā “In The Groove 2″ iespējām. Te aplūkosim gan tādas nianses, kuras Tu izmantosi ikdienā - gan arī nezinātājam grūti pamanāmus sīkumus, kas tad arī padara ITG par tik ērtu un informatīvu pasākumu.

Kopumā - daudzus gadus dejotājiem ir bijusi iespēja baudīt tikai Konami DDR mašīnas, un ne vienmēr tika domāts par tiem uzlabojumiem, ko paši dejotāji gribētu redzēt šajos aparātos. ITG ir citādāks! Te (bez tā, ka nu mums ir liels plakanais ekrāns, GeForce 3D grafika utt.) savu iemiesojumu ir atraduši daudzi dejotāju ieteikumi, ko var izskaidrot ar to, ka ITG attīstībā savu roku pielikuši arī paši dejotāji un StepMania fanāti. ;) Tuvāk tautai, tā teikt. Patīkami!

Ķeramies pie lietas:

5. [Sarkanā poga]

Atšķirībā no DDR mašīnām, Tu noteikti esi pamanījis, ka ITG ir 4. - sarkana poga. Ar to nevar palaist ballistisko raķeti, toties var izdarīt daudzas citas noderīgas lietas. Tā ir papildfukciju poga, ar kuras palīdzību var:

- izmainīt dziesmas grūtību. Kad atrodies dziesmas izvēles logā, nospied un turi [sarkano pogu], un, vienlaicīgi spiežot kādu no zilajām sānu < vai > pogām, maini grūtību no Novice līdz pat Expert, pēc sirds patikas. Šo pašu rezultātu arī var panākt, ar kājām divreiz ātrā secībā nospiežot augšējo vai apakšējo bultu uz deju platformas - katru reizi izvēlētā dziesmas grūtība mainīsies par vienu pakāpi.

- mainīt dziesmu saraksta grupēšanu. Tajā pašā dziesmas izvēles logā, nospied un turi [sarkano pogu] un tad vienlaicīgi nospied [zaļo pogu] - tā Tu nonāksi grupēšanas režīmā. Un te nu dziesmu sarakstu var sakārtot pēc paša patikas un ērtības izpratnes - pēc nosaukuma, pēc autora, pēc pēdu skaita konkrētajā grutības pakāpē, labākā rezultāta utt. Pamēģini - ir ērti un Tev patiks!

- opciju izvēles logā pārlēkt par rindiņu uz augšu. Vai ātri aiziet līdz Done taustiņam. Ievērtē - sapratīsi.

- rezultātu logā uzņemt bildi. Ja izmantosi USB flešatmiņas karti, tad savu rezultātu vai ierakstīt kā bildi - īsto brīdi ekrāna apakša paziņos teksts “Press [sarkanā poga] to save a screenshot to the memory card”. Vairs nevajag draugiem ar rokām rādīt, cik garš bija Tavs kombo - tagad Tev ir lietiskie pierādījumi - bilde! :D

Piebildīsim, ka [zaļā poga] pilda tādu pašu funkciju, kā zaļās pogas uz DDR mašīnām - pamatā apstiprina izvēli, bet zilās sānu bultas (dzeltanas uz DDR mašīnām) ļauj pārvietoties uz augšu, leju un sāniem dziesmu sarakstā, opciju logā utt.

6. Bultas

Uzkāpjot uz ITG, Tu uzreiz pamanīsi, ka bultas ir citādākas, nekā uz DDR aparāta. Mainījusies ir gan forma, gan krāsas, gan arī bultu perspektīva. Par bultu formu skaidrs - kā nekā ITG nav tikai jauns vai kārtējais DDR aparāts - tas ir cits aparāts. Un pie visa jāpierod.
Bet, runājot par krāsām - ITG krāsu shēma ir domāta, lai precīzi parādītu bultas ritmisko nozīmi:

- sarkanā: pamata ritms.
- zilā: 1/8 ritma daļa.
- zaļā: 1/16 ritma daļa.
- oranžā: 1/32 ritma daļa.
- gaiši zilā (ciāns): 1/64 ritma daļa.
- lilā (purpurs): triplets jeb trijkāršais skrējiens.

Šīs krāsas ir absolūtas un nemainās dziesmas laikā - tās vienmēr norādīs pareizo ritmisko ātrumu, kas, mūsuprāt, krietni atvieglo uzdevumu, salīdzinājumā ar DDR. Asāku izjūtu un nenoteiktības cienītāji var izmantot Vivid modu, kas maina krāsas dziesmas laikā.

Un par perspektīvu. ITG pēc noklusējuma izmanto Hallway perspektīvu - tas izskatās tā, ka bultas sākas apakšā un tālumā, un plūstot uz augšu - tuvojas. Daudziem nepierasti, prasa papildus koncentrēšanos. Ja nu galīgi nepatīk - droši ejam opciju logā uzreiz pēc dziesmas izvēles nospiežot zaļo pogu otrreiz - un izvēlamies Overhead - būs kā pierasts uz DDR aparātiem.
Un te nu papildus ērtības USB flešatmiņas īpašniekiem - Tava bultu konfigurācija saglabāsies flešatmiņas kartē un nebūs pirms katras dziesmas jāmaina bultu perspektīva uz sev vēlamo! Ērti!

7. Opcijas un modi

Viena no nozīmīgākajām ITG atšķirībām no DDR - iespēja pēc katras dziesmas izvēles nokļūt opciju izvēles logā, lai tad nu pēc saviem ieskatiem un smalki veikt izvēlētās dziesmas “tjūningošanu”. Šeit var izmainīt praktiski visu - sākot no bultu ātruma, izskata, perspektīvas - beidzot ar atsevišķu modu pielikšanu/noņemšanu utt. Nepatīk mīnas? - noņemam! (Tikai atceramies, ka dziesmās ar mīnām šāda izvēle nozīmē, ka rezultāts nebūs “oficiāls”.) Gribas, lai bultas visādi griežas, pazūd vai jebkā citādi ekstrēmi uzvedas - un dara to visu vienlaicīgi? - Tavā rīcībā ir 50 modi, kas ļauj pilnu vaļu vissamaitātākajai fantāzijai! Ja esi nokļūdījies ar dziesmas grūtības izvēli - te to var vēlreiz izmainīt.

Mēs neaprakstīsim katru modu atsevišķi - nāc un pats izmēģini! Tikai piebildīsim, ka, dejojot divatā, katrs var atsveišķi uzstādīt savas opcijas (ne tikai dziesmas grūtības pakāpi).

Kā iekļūt opciju izvēles logā? - pareizs jautājums. Dari tā: apstiprinot dziesmas izvēli ar zaļo pogu, uzreiz nospied to vēlreiz - un bingo. Vai arī - apstiprinot dziesmas izvēli ar zaļo pogu, turi vienkārši to nospiestu - rezultāts analoģisks.

8. USB flešatmiņa

Kā jau vairākkārt minējām - dejojot “In The Groove 2″ tiek rekomendēts izmantot USB flešatmiņas karti. Tie, kam nav - nesatraucamies, jo dejot var arī bez tās, tomēr šī “atmiņas puļķīša” (vēlreiz aizņemamies Esha terminoloģiju ;) ) izmantošana krietni atvieglo dzīvi un dod papildus iespējas:

- opciju saglabāšana. Vienreiz izvēloties savas opcijas (bultu forma, perspektīva, ātrums utt.) - tās tiks saglabātas USB kartē un nebūs manuāli jāiestāda pirms katrām 2 dziesmām.
- vārds rezultātu tabulā. Tas pats attiecas uz vārda ievadīšanu pēc jauna rekorda - nebūs jāsasprindzinās un ierobežotā laikā jāievada vārds (kaut arī tas tagad ērti izdarāms ar bultām uz mašīnas) savs vārds/niks.
- rezultātu bildes. Pēc labas dejas, salabā rezultātu USB kartē kā bildi - un Tu to varēsi parādīt citiem, nopublicēt Internetā vai saglabāt sava deju sasniegumu arhīvā.
- piedalīšanās pasaules reitingā. Pasaulē eksistē vienots “In The Groove” labāko dejotāju un rezultātu reitings GrooveStats. Ja Tu izmanto USB flešatmiņu, tad ITG aparāts automātiski saglabā Tavus rezultātus un Tu vari Internetā atvērt www.groovestats.com lapu, reģistrēties, iespraust USB flešatmiņu datorā un augšuplādēt savus rezultātus! Tādējādi Tu redzēsi, kāds ir Tavs līmenis pasaules mērogā.
- papildus informācija. Bez augstākminētajām ērtībām, izmantotjot USB flešatmiņu, Tev ir iespēja sekot līdzi citām fīčām - sadzedzinātajām kalorijām lēkāšanas procesā, kombo garumiem no dziesmas uz dziesmu utt.

“In The Groove 2″ atbalsta gadrīz visas USB atmiņas kartes, izņemot dažus modeļus, kas nedarbojas:

- daži Lexar JumpDrive modeļi
- Apple iPod Shuffle
- Apple iPod Mini
- Rio Carbon
- daži ne-brendu modeļi.

Izmantot var visus USB karšu lielumus - sākot no 64 Mb līdz 1 Gb. Ja netaisīsi kaudzēm rezultātu bildes, arī 64 Mb pietiks ilgam laikam. Bez tam - šo parikti Tu vari izmantot arī citām iekdienas vajadzībām, piemēram, dokumentu glabāšanai un pārnešanai utt.

Par lietošanu. Šī raksta pirmajā bildē Tu redzi melnu laukumu, zem kura rakstīts “Insert USB Card” - tā ir īstā vieta, kur ievietot savu USB karti! Pirms sāc dejot (un pirms izvēlies deju režīmus), uzmanīgi pabīdi uz augšu aizsargstikliņu un ievieto savu USB karti labajā vai kreisajā USB ligzdā (atbilstoši tam, vai dejosi uz labās vai kreisās platformas). Ja viss ir pareizi, tad ekrāna apakša redzēsi USB kartes ikoniņu ar savu vārdu. Nedari to dejas vidū - Tev pateiks, ka ir par vēlu ievietot karti konkrēto rezultātu saglabāšanai.
Un - neaizmirsti savu aksesuāru mašīnā, kad dod vietu dejošanai kādam citam vai dodies mājās! Pirmkārt - būs nepatīkami pazaudēt, otrkārt - Tu taču gribi, lai tiek saglabāti tieši Tavi rezultāti, vai ne? :)

Kad rīkosim Latvijas čempionātu, šī padarīšana būs īpaši ērta rezultātu fiksēšanai!

Bet atceries - ja gribi nogaršot medu - nelaizi burku no ārpuses! Droši dodies uz Zelta Boulinga halles 2. stāvu un aiz “Pro Shop” boulinga piederumu veikaliņa Tu vari pats/pati visu to izmēģināt un izbaudīt dzīvē. :D

Lai Tev veicas!

31 komentāri »

 1. Njā ļoti izsmeļoši paskaidrojumi :)
  konkrēts FAQ… :)
  Jā, laikam jāsāk domāt par “atmiņas puļķīša” (:D) iegādi.

  ...teica RuX — 30. maijs, 2006 #

 2. Centos! ;) Cerams, ka visiem viss ir saprotams - ja nē - droši jautājam!

  ...teica Funmaster — 30. maijs, 2006 #

 3. kas īsti ir “FAQ” šī raksta kontekstā? Artūra domu sapratu, to otru gan nē! :D

  ...teica Lauma — 31. maijs, 2006 #

 4. Frequently Asked Questions - saīsinājumā FAQ. :) Biežāk Uzdotie Jautājumi jeb viss, ko Tu gribēji zināt par ITG. :D

  ...teica Funmaster — 31. maijs, 2006 #

 5. Nu ko - sestdien atkal savācamies sadejot? ;)

  ...teica Funmaster — 1. jūnijs, 2006 #

 6. heh

  ...teica babygirl — 2. jūnijs, 2006 #

 7. “Bet atceries - ja gribi nogaršot medu - nelaizi burku no ārpuses!” - haha, normāli sasmējos :))))

  ...teica Esh — 8. jūnijs, 2006 #

 8. eu kur visa aktivitāte a?kas i?

  ...teica babygirl — 12. jūnijs, 2006 #

 9. Emm… Vai būs raksts par nolikumu? :) Man traki interesē, un ticu, ka neesmu vienīgā. ;)

  ...teica Lauma — 12. jūnijs, 2006 #

 10. Būs, Lauma - “noliksim” arī Tevi… :D

  ...teica Funmaster — 12. jūnijs, 2006 #

 11. babygirl - aktivitāte ir tur, kur tai jābūt - šobrīd uz ITG2 mašīnas. Sviedri un … nu ne jau nu asinis - bet sirdsklauves gan. :)
  Atnāc - būs prieks Tevi redzēt! ;)

  ...teica Funmaster — 12. jūnijs, 2006 #

 12. Njā…ar tām sirdsklauvēm reizēm tā ir kā ir…

  ...teica RuX — 13. jūnijs, 2006 #

 13. :D Kur tad liksi? Plauktā, vai?! :D

  ...teica Lauma — 14. jūnijs, 2006 #

 14. … kas zin - varbūt lidmašīnas krēslā uz Oslo. ;)

  ...teica Funmaster — 14. jūnijs, 2006 #

 15. :)
  p.s. sorry par čatu komentāros… :D

  ...teica Līva — 15. jūnijs, 2006 #

 16. Vai! Sorry par rakstīšanu ar vārdu “Līva” :D
  Galīgi viss sajuka :)

  ...teica Lauma — 15. jūnijs, 2006 #

 17. Nice site. Thank you:-)
  http://s-url.net/02yi/ cialis sample

  ...teica cialis free sample — 20. februāris, 2007 #

 18. Cool site. Thank you!
  http://medblog.druginweb.com/lorazepam/lorazepam-dosage.html lorazepam dosage

  ...teica lorazepam dosage — 27. februāris, 2007 #

 19. Very good site. Thank you.
  http://medblog.druginweb.com/lorazepam/online-lorazepam.html online lorazepam

  ...teica online lorazepam — 27. februāris, 2007 #

 20. Good site. Thanks!
  http://truck-accessory.acquireauto.com/accessory-helpful-links-truck.html accessory helpful links truck

  ...teica accessory helpful links truck — 27. februāris, 2007 #

 21. Cool site. Thank you.
  http://truck-accessory.acquireauto.com/ford-ranger-truck-accessory.html ford ranger truck accessory

  ...teica ford ranger truck accessory — 27. februāris, 2007 #

 22. Very good site. Thanks.
  http://truck-accessory.acquireauto.com/mossy-oak-truck-accessory.html mossy oak truck accessory

  ...teica mossy oak truck accessory — 28. februāris, 2007 #

 23. Cool site. Thank you!
  http://truck-accessory.acquireauto.com/leonard-truck-accessory.html leonard truck accessory

  ...teica leonard truck accessory — 28. februāris, 2007 #

 24. Nice site. Thank you!!!
  http://finance.acquireauto.com/health-insurance/health-insurance-washington.html health insurance washington

  ...teica health insurance washington — 28. februāris, 2007 #

 25. Cool site. Thanks!
  http://finance.acquireauto.com/health-insurance/health-insurance-online-quote.html health insurance online quote

  ...teica health insurance online quote — 28. februāris, 2007 #

 26. Very good site. Thank you!
  http://finance.acquireauto.com/health-insurance/blue-cross-health-insurance.html blue cross health insurance

  ...teica blue cross health insurance — 28. februāris, 2007 #

 27. Very good site. Thanks!!!
  http://drug.farmsalehost.com/xenical-forum.html xenical forum

  ...teica xenical forum — 1. marts, 2007 #

 28. Cool site. Thanks:-)
  http://drug.farmsalehost.com/goji-juice.html goji juice

  ...teica goji juice — 1. marts, 2007 #

 29. Nice site. Thank you.
  http://s-url.net/02yj/ hydrocodone online

  ...teica hydrocodone apap — 4. marts, 2007 #

 30. Cool site. Thank you.
  http://s-url.net/02yi/ buy cialis

  ...teica online cialis — 5. marts, 2007 #

 31. .

  ...teica mario — 13. oktobris, 2008 #

Komentēt

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Copyright Cintamani Baltic SIA || Powered by Wordress with original theme design by B. Fernandez.