DDR Extreme

10. aprīlis, 2007 @ 12:20 | Autors: esh | Kur: Galvenā, Interesanti! |

Līdz ar DDR Extreme ierašanos, Zelta Boulinga Halles vadība apsver nosaukuma maiņu uz MDHABE jeb “Mašīndeju Halle Ar Boulinga Elementiem”, jo deju aparātu skaits strauji palielinās un, turklāt, ar aizvien jauniem aparātiem.

Man personīgi DDR Extreme aparāta gaidīšana ir sākusies jau sen - kad pirmo reizi uz Stepmania tika iemēģināta Sakura (Heavy - 10) ar pirkstiem un es klusi pie sevis nopūtos: “Kā es gribētu to kādreiz ar kājām pamēģināt…”

DDR Extreme nenoliedzami ir krietni pārāks par Euromix 2 un tika gaidīts jau kopš tiem laikiem, kad Mairis neoficiāli pačukstēja, ka kaut kad tāds aparāts varētu parādīties. Ja šī būtu skaista un īsa pasaka, tad parādītos DDR Extreme uz balta zirgi un visi dzīvotu happily ever after. Bet pirms DDR Extreme parādījās metaforiskais pūķis jeb ITG.

ITG praktiski uzreiz nopelnīja neviltotu dejotāju sajūsmu un fanātisku pielūgsmi. Tika sastādīti vienkārši nenormāli treniņu grafiki, tika mēģinātas visas dziesmas ar visiem modiem. Tika mocīti maratoni, mocītas 10-pēdu dziesmas. Mūsu pašu dejotāji, atgriezušies no globālām sacīkstēm, visus mudināja uz 11 un 12 pēdām. ITG noslodze bija fenomenāla.

Pie DDR Extreme devos ar dalītām jūtām. No vienas puses - tas taču bija Extreme! Sakura, Paranoia Survivor, Legend of Max un tā tālāk! Bet no otras puses - biju jau dzirdējis atsauksmes, ka nekas īpašs tas nav un ITG līmeni pavilkt gluži nevarot.

Testējot tika iztērēts ne viens lats vien un testēšana tika veikt lietojot DDR Extreme un ITG pārmaiņus - divu dienu garumā.

Verdikts? Jā - ITG vizuālais sniegums ir krietni labāks. Ekrāns ir lielāks. Sensori jūtīgāki. Dziesmas ir straujākas. Modi ir vairāk. Aparāta vadība ir intuitīvāka un vieglāka, protams. Bet ITG nav viena lieta, kas ir DDR Extreme. Pure, hardcore fun factor. Uz DDR līnijas aparātiem, kad Tu dejo dziesmu, viņa Tevi paķer. Mūzika ir jestrāka, jautrāka. Soļi arī liek Tev gurniem mētāties un grozīties no vieniem sāniem uz otriem. Tu pēdo to salīdzinoši elementāro skrējienu, bet tā dzirkstele Tevī iekšā ir spilgtāka. Tev ir sajūta, ka Tu tiešām dejo!

Pašā noslēgumā sanāk tā, ka aparāti nav salīdzināmi. ITG ir kā skaista un jaudīga uztjūnēta mašīna - eleganta, nikna, spēj no sevis (nu labi - no dejotāja) izspiest ārprātīgu jaudu. Skarbi profesionāla. Sporta mašīna. Uzvarētāja mašīna. DDR Extreme, savukārt, ir kā nopirkta paveca mašīna, bišku palielināta jauda, bet domāta rallija taisīšanai laukos savam priekam. Mētāties no vieniem sāniem uz otru. Paspolēt, pabojāt riepas, uztaisīt pāris saulītes kaimiņa pagalmā nakts vidū un pazust ar izslēgtiem lukturiem.

Vēl īsāk - ja gribi sīvi trenēties un koncentrēties uz rezultātu un progresu - izvēlies ITG. Ja gribi smaidu līdz ausīm, pārsvarā izklaidēties, nedaudz patrenēties un pēc katras dziesmas pie sevis nodomāt, ka viņai soļi uztaisīti tiešām forši - izvēlies DDR Extreme.

38 komentāri »

 1. Lielisks raksts! Jo machinedance tomēr ir arī emocijas, ne tikai rezultāti tabulā. ;)

  ...teica Funmaster — 10. aprīlis, 2007 #

 2. Paldies :)

  ...teica esh — 10. aprīlis, 2007 #

 3. Emocijas vs tehniskā meistarība. DDR vs ITG. Beidzot deju uz DDR tos punktu miljonus grūti saprast, apskati - kombo ir? cik gab. great? miss arī nav? - un priecīgs lēkā talāk. Beidz uz ITG un galvenais, kas lieliem cipariem sit pa acīm - XX,xx %. Ja ieraugi zvagznes, arī pats tāds jūties. Parasti gan paliek mieles, ka varēja jau būt labāk. Pozitīvais, ko ITG pieredze ienes arī DDR dejošanā - precizitāte, disciplīna, tehniskā nu jau varēšana.

  ...teica Ivars — 10. aprīlis, 2007 #

 4. jauki

  ...teica Babygirl — 10. aprīlis, 2007 #

 5. Jaa Esh, kaarteejo reizi, kaa ierunaajies, taa preciizi naglai uz galvas. ITG nekad nevarees sacensties ar Extreme muuzikaa un bultinjaas, kad mees ar Sai^ pirmoreizi uzkaapaam, nebija iespeejams nosleept to sajuusmu, kad dejojaam gan labi paziistamus songus, gan arii ne tik paziistamus, bet tikpat aizraujoshas. We Will Rock You, Butterfly, Sky High, DAIKENKAI, shiis ir tikai dazjas no taa daudzuma, ko piedaavaa Extreme. Jau peec 4 nodejotaam dejaam es vinjam teicu: “Beidzot DDR atkal ir kaa deja” un vinjsh nevareeja man nepiekrist.

  ITG es joprojaam saucu un saukshu par drilleejamo aparaatu deelj taam 11-13 peedu dziesmaam, ir jau kaifs ka izdraazies cauri dziesmai, un ieguusti 90+ procentus, bet tas nav tas, nav taa kaifa, kad klausies melodijaa, lai pareizi nodejotu kaadu iipatneeji sinkopeetu vai trioleetu vietu.

  Un lai gan, kaa jau tu teici Esh, Extreme nejuutiigaaks, vecaaks, sliktaaks monitors utt utt, vinjsh tik un taa buus man augstaakaa pakaapee nekaa ITG, tas nu fakts. ;)

  ...teica Ged — 10. aprīlis, 2007 #

 6. iepazinis DDR apārātu `n` dziesmas un soļus sāku vēlēties , lai LK posmu uz vecā aparāta būtu vairāk nekā tikai viens pa sezonu :( , ITG protams ir savas priekšrocības un ir foršas dziesmas utt utt … bet kā jau tika minēts DDR aparāts “paņem” tevi ar dziesmu un būltiņu apvienojumu un teikšu godīgi , man nodejot dziesmu sanāk labāk ja man dziesma patīk … un dejojot uz ITG es nekādu diži lielo prieku neizjūtu .. jā protams ir patīkami ka varu izskriet kādu jestru 8nieci vai 9nieci , bet uz Extrēma man vnk ir prieks dejot , jo patiešām dziesmas ir daudz piemērotākas dejošanai nekā uz ITG ( mans subjektīvais viedoklis :P nevienam pie tā nepiesieties … varat vienīgi piekrist :D )

  ...teica Sai^ — 10. aprīlis, 2007 #

 7. hahahahahaha…man liekas ka ITG driiz buus pamests…zheel…

  ...teica Sveshiniece — 11. aprīlis, 2007 #

 8. Man liekas es atpalieku no modes :D

  ...teica Babygirl — 11. aprīlis, 2007 #

 9. jo mazaak pretendentu uz itg aiznjemshanu jo labaak :)

  ...teica vdl — 11. aprīlis, 2007 #

 10. Droši, Extreme jūsu rīcībā! :D

  ...teica Lauma — 11. aprīlis, 2007 #

 11. Un tad pacels cenas arī uz extreme un mēs visi dzīvosim laimīgi ever after.. :)

  ...teica gxash — 12. aprīlis, 2007 #

 12. Njā, respect Esh par rakstu.
  Bet kā jau nu tas vienmēr ir bijis, ir un būs - domas vienmēr dalīsies un par to nav ko īpaši diskutēt, brīva izvēle. Bet salīdzinājums patiešām labs, ITG - sportam, DDR - For FuN.
  Bet tomēr vakar nedaudz paspaidot Extreme pad’us, nokonstatēju ka daži labi stepchart’i ir pilnīgi vienmuļi un nenormāli vienveidīgi. Kā Ivars teica, ka it kā apm. 3/4 no stepchartiem esot taisījis dators, par ko es biju diezgan šokēts. Piemēram, dejoju vienu 8nieci, kurā faktiski visi skrējieni bija IDENTISKI, kāju kustības, izņemot atsevišķas vietas, pilnībā bija nemainīgas, kas man nesagādāja nekādu prieku no dejošanas. :(
  Bet kopumā nav nemaz tik traki, ir gan foršas dziesmas, gan forši stepcharti, īsāk sakot - ir OK. :)

  ...teica ArteX — 12. aprīlis, 2007 #

 13. ugu tads vinsh arii ir tas ddr =\ tomeer taisniiba “ITG - sportam, DDR - For FuN.” ITG man sagada lielo prieku ar tiem 10-13niecem(kaut talaak par 11 vel netiku =\ ) bet to ka DDR dazas dziesmaas ir gandriz identiski skrejeeni var izmantot dejojot fristalu ;) kaut gan neesmu veel redzeis nevienu fristaileru pie mums ;( bet pasham nav vel taadas pieredzes lai dejot neskatoties uz ekraanu :D

  ...teica JET — 12. aprīlis, 2007 #

 14. Nu ja, to ciparu - 3/4 vai 1/3 es neņemos apgalvot, bet tā kaut ko izlasīju forumos, kur it kā zinošāki cilvēki apsprieda ITG, DDR un arī PIU Pro soļus, to autorus un soļu kvalitāti, tehnisko grūtību un FUN! faktoru. Pēdējais paliek arvien nozīmīgāks, pieaugot meistarībai. RTX tiešām skaisti parādīja, kā dejojot svešas heavy līmeņa Extreme dziesmas var ielaist vien tikai dažas neprecizitātes.

  ...teica Ivars — 12. aprīlis, 2007 #

 15. Jet, te viens vēsturisks klipiņš ar ESH šovu:
  http://www.rigaflyin.lv/pub/index.php?id=8&PHPSESSID=b8158c3fde389d6967bf1017e8258f65, meklē “ESH show dance”.

  ...teica Ivars — 13. aprīlis, 2007 #

 16. Ja gadījumā izlec LV lapa, vajag skatīties EN (angļu, video), tur augšā ir karodziņš pārslēgšanai

  ...teica Ivars — 13. aprīlis, 2007 #

 17. Respect ESH`am … mby blakus parastajiem LK posmiem , freestyle varētu , būtu patīkama pārmaiņa ^^

  ...teica Sai^ — 13. aprīlis, 2007 #

 18. Nu freestyle no manis neredzēt vēl kādu laiciņu - ļaujiet manai kājai atpūsties pēc operācijas:)

  ...teica Esh — 13. aprīlis, 2007 #

 19. ESHHHHHHHH TU MANIAKS :DDDDDD WOW Superiigi :D bliiiin vajag ari kkadu dziesmu iemaciities :D viss piesakos ESH fanos :DDD

  ...teica JET — 13. aprīlis, 2007 #

 20. Tas video riktīgi iespārda, labais! :D :D :D gribētos redzēt dzīvajā! :D

  ...teica gxxx — 13. aprīlis, 2007 #

 21. Nu diez vai tuvākajā laikā, vai arī vispār jebkad izdosies ieraudzīt, ņemot vērā Esha kreisā ceļa kondīciju…
  Diemžēl…

  ...teica ArteX — 13. aprīlis, 2007 #

 22. Sai, frīstailošana tagadējā LV (ne)meistarības līmenī būtu drīzāk gan parodija. Esmu skatījies klātienē frīstailistus Anglijā un ko baudāmu demonstrējošie sen vairs nepazina tehniskās grūtības, bet viņu apģērbs un pat grims bieži bija speciāli piemeklēts! Neiestudētu dziesmu viņi spēja dejot, iejūtoties kādā personāžā un tam attiecīgi pakļaujot deju soļus, pagriezienus, slīdējumus un ķermeņa plastiku. Mūsējie tagad pat 9-nieces dejo pārsvarā ar hagu, kas pats par sevi drīzāk ir anti-frīstails, bet retie uz double - krabiski ar 1 kāju pa priekšu. Kādi tad izskatīsies turnīri? Tur vēl bezgaltāls ceļš ejams. Varbūt kadreiz?…

  ...teica Ivars — 14. aprīlis, 2007 #

 23. aaaaaaaaaa!!! es neesmu krabis!!! :D :D :D :D :D :D

  ...teica JET — 14. aprīlis, 2007 #

 24. Jā, jā, Latvijā freestyle zeļ un plaukst! :D Interesanti, ja Esh atkrīt, kurš gan vēl spēj kaut ko parādīt? Vai varbūt kāds kaut kur pagrīdē gatavo savu superšovu?.. :D

  ...teica Lauma — 14. aprīlis, 2007 #

 25. Lauma atceries kaa tu afronovu double dejoji.un tsugaru.man baigi patika…hehehe bet shis Esha shovs ir nepaarspeejams..iipashi atceros kaa vinsh parasti beigaas to noliecienu nevienmeer paspeeja…bet ir labs :)

  ...teica Babygirl — 15. aprīlis, 2007 #

 26. Tas video patiešām bija lielisks.
  Prieks vērot!

  Reskin + nomainam gridas pret ITG un mums bus lielisks - vizuāli un saturiski - baudāms aparāts.

  ...teica ILM — 15. aprīlis, 2007 #

 27. Diez vai tas būtu vajadzīgs. ITG un DDR katrs pats par sevi, un nav ko tur mēģināt kaut kādus hibrīdus veidot. ;)

  ...teica ArteX — 16. aprīlis, 2007 #

 28. Vajag gan hibrīdus, piem. ITG DDR RTX, smalki un nesaprotami skan, dod labus rezultātus un pats galvenais - nekādu sviedru vai mocību pašam! :)

  ...teica Ivars — 16. aprīlis, 2007 #

 29. Hmmm…īsti nesapratu to veidojumu, kas sanāktu vēl mani pievienojot? Bet izklausās interesani! :D :D :D

  ...teica ArteX — 18. aprīlis, 2007 #

 30. Tiek pārdots (vai uz noteiktu laiku iznomāts, ja naudas nepietiek nopirkt) deju aparāts komplektā ar dejotāju, kas lēkā īpašnieka vietā. :)

  ...teica Ivars — 18. aprīlis, 2007 #

 31. Kad beidzot salabos to ekrānu , lai neraustās ?

  ...teica gxxx — 19. aprīlis, 2007 #

 32. Njā, vakar nedaudz izdomāju uzdejot. Skaisti jau izskatās Extreme jaunajā variantā, bet kāpēc platformas palika savās vietās un samainīti tika tikai tikai automāti? Manuprāt vecā platforma pārāk ideālā stāvoklī nav. Nu parbūt man tikai tā liekās, bet vairākas reizes pēc kārtas man veicot atkārtos ātros soļus ar vienu kāju pārādījas daudzi ‘pad miss’ vai ‘pad boo’. Jā, zinu, ka DDR platformas ir mazāk jūtīgas, bet neesmu no vieglajiem un pārāk maigi arī pogas nespiežu. Bet nu cerams, ka tā ir tikai manas tehnikas vaina. Un ekrāna raustīšanās patiešām brīžiem trucē. Cik dzirdēju problēma ir nopietnāka, nekā tikai daži kontakti, bet cerams uz turnīru buus OK, jo ja divatā dejo kādu dažu labu intensīvu 9 vai 10 footeri, ekrāns mēdz pilnība pazust, kamēr atkal pietiekami stipri neuzdauza pa platformu.

  Ivar, gaidu no tevis konkrētāku un detalizētāku idejas aprakstu realizēšanai dzīvē :D :D
  Kas zin, varbūt kāds tomēr ir ieinteresēts :D

  ...teica ArteX — 19. aprīlis, 2007 #

 33. Njā, par cik ir nakts un nedaudz miegains esmu, izdevās man laikam iepriekšējā komentāra lasītājiem smaidu sejā radīt par manu vārdu atkārtošanos 2. rindiņā “samainīti tika tikai tikai automāti” :D Labi skan! :D :D :D

  ...teica ArteX — 19. aprīlis, 2007 #

 34. Un kāpēc man katra komentāra sākumā jāraksta “Njā”? :D
  Labi es jau pilnīgi bezjēdzīgi izplūstu monologā par savas rakstības īpatnībām, kas īstenībā nav nemaz tik svarīgi, jo laikam tam piesienos tikai es pats. :D

  Peace and have fun! ;)

  ...teica ArteX — 19. aprīlis, 2007 #

 35. Šodien veicām tālāku DDR Extreme tehnisko apkopi un remontu:
  1. Šķiet, tika salabota ekrāna raustīšanās problēma. Kārtīgi uzdejojot (Sakura, Tsugaru utt.), neizdevās panākt ekrāna raustīšanos. Lūgums operatīvi ziņot, ja problēma tomēr atkārtojas.
  2. Extreme platforma tika kārtīgi iztīrīta, izsūkta, kā arī pārbaudījām sensorus - aparāts darbojas labi. Ēriks paņēma JAPAN uz kombo - tātad to var izdarīt, ja grib. :) Salīdzinājām ar EM2 platformas tehniskā testa rezultātiem - vienādi. Tātad tikai jāatceras, ka DDR platforma pēc konstrukcijas ir mazliet nejūtīgāka par ITG2 - turnīra laikā jautājumus par atlaistiem frīziem nepieņemsim. :o
  Mašīna LK. 6. posmam šķiet ir sagatvota un pilni intereses redzēt, ko tad kurš var uz DDR. ;)

  ...teica Funmaster — 19. aprīlis, 2007 #

 36. Jautājums par kvalifikāciju.
  Vai var dejot chalenge līmenī?

  ...teica Līva — 20. aprīlis, 2007 #

 37. Nolikumā tiešām nav paskaidrots, vai kvalifikācijā drīkst ņemt arī ONI līmeni, ja kādai no dziesmām tāds ir, pieminēti tikai ST un H. Loģiski jau būtu, ka atļauj, jo punktu tur vēl vairāk, taču vajag oficiālu akceptu…

  ...teica Ivars — 20. aprīlis, 2007 #

 38. ONI var ņemt. ;) Nolikumā atkal pielabosim. Paldies par vērību.

  ...teica Funmaster — 20. aprīlis, 2007 #

Komentēt

XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>

Copyright Cintamani Baltic SIA || Powered by Wordress with original theme design by B. Fernandez.