KAS IR DDR?

DDR ir saīsinājums no - “Dance Dance Revolution”. Vēl viens oficiālais nosaukums ir - mašīndejas (machinedance). Vai lasītājam viss jau ir skaidrs? :) Ja nē - turpinām!

Deja

DDR princips

Tātad DDR ir spēle, kur Tu veic deju soļus uz DDR deju mašīnas. Mašīnai priekšā ir platforma ar četrām bultām: uz augšu, leju, uz labo pusi un kreiso. (Attēlā ir redzamas divas platformas blakus, jo DDR var dejot arī divatā - sacenšoties).

Platforma

Stāvot uz platformas, šīs bultas Tu spied ar pēdām - noteiktā ritmā un laikā.
Acu priekšā Tev ir ekrāns, kura augšdaļā ir četras nekustīgas bultas, bet no ekrāna apakšas uz augšu mūzikas ritmā kustas dažādos virzienos rādošas bultas.

Ekrāns

Tad, kad kustīgā atbilstoša virziena bulta sakrīt ar augšējo nekustīgo - Tev ir precīzi ar kājas pēdu jānospiež pareizā virziena bulta uz platformas. Bultas kustas mūzikas ritmā, tāpēc sanāk, ka Tu dejo - mūzikas ritmā. Vienkārši, vai ne? :)

Bultas

Viss šis aizraujošais neprāts sākās 1997. gadā, kad japāņu uzņēmums “Konami” izlaida savu pirmo deju mašīnu, kas uzreiz aizrāva masas. Kopš tā laika ir parādījušās daudzas DDR versijas - gan kā deju mašīnas, gan arī kā PlayStation un PC spēles un aprīkojums dejošanai mājās.

Skatīties video 1 (4.9 Mb, WMV)
Skatīties video 2 (5.2 Mb, WMV)

Deju mašīnas

Tātad esam noskadrojuši, ka ar mašīndejām var nodarboties uz speciālām deju mašīnām (angliski Arcade machine). Bet arī šīs mašīnas ir dažādas - modeļi, dziesmu komplekti utt. Pati modernākā deju mašīna Latvijā šobrīd ir “In the Groove 2″, Zelta Boulinga hallē. Vēl turpat var uzdejot uz 2 DS EuroMix mašīnām, 1. un 2. paaudzes modeļiem, kā arī uz DDR Extreme mašīnas.

Uz EuroMix deju mašīnas ir 34 dziesmas, bet uz EuroMix2 - veselas 68 dziesmas - dažādām gaumēm un grūtības pakāpēm, jo arī katrai atsevišķai dziesmai ir vairākas grūtības pakāpes: Beginner, St

andard, Difficult, Expert. Grūtības pakāpes apzīmē ar “Pēdām” (Foot). Jo vairāk pēdu, jo ātrāk un daudzveidīgāk kustas bultas, jo grūtāka dziesma dejošanai. DDR Extreme pieejamas veselas 248 dziesmas, savukārt pašai modernākajai “In The Groove2″ deju mašīnai ir 136 dziesmas, tai skaitā 3 13 pēdu dziesmas - ir ko darīt! ;)
Dejotāji, kas trenējas gadiem ilgi un piedalās DDR čempionātos, brīvi un eleganti dejo 8, 10 vai pat vairāk fūterus (jeb dziesmas ar 8 un 10 pēdu grūtības pakāpi). Bet ja Tev gribas vienkārši reizi nedēļā labu pavadīt laiku kopā ar draugiem - pēc pāris mēnešu prakses Tu brīvi dejosi 4- un 5-fūterus, un no malas tas izskatīsies lieliski! :)

Dejo!

Dejošana mājās

Ja gribas dejot mājās (trenējoties vai vienkārši izklaidējoties), to var izdarīt, iegādājot mājas deju aprīkojumu - mājas deju platformas, ko var pieslēgt PlayStation vai PC. Vēl mums būs vajadzīga pati DDR spēle - arī PlayStation vai PC/Mac variantā. Sīkāk par to sadaļā APRĪKOJUMS.

Tātad - kur var padejot uz īstām DDR deju masīnām? Par to lasi KUR DEJOT.

DDR ir ļoti aizraujoša, azartiska un sportiska izklaide! - tur būs gan deju, gan arī aerobikas un stepa elementi. Tā ir ļoti populāra Eiropā un visā pasaulē, regulāri tiek rīkoti čempionāti un deju sanākšanas. Pagājušajā gadā DDR tika uzņemta Starptautiskajā Deju Organizācijā (International Dance Organization, IDO) kā jauns deju paveids - mašīndeja (machine dance). Drīzumā gaidāms pirmais Pasaules Čempionāts pēc vienotiem noteikumiem - par to informēsim jaunumos.

ITG2

Latvijā pieejama arī pati jaunākā un modernākā “In The Groove 2″ deju mašīna! Tas ir jauns izaicinājums un jaunas iespējas!

Interesanti? Nāc un mēģini!

Copyright Cintamani Baltic SIA || Powered by Wordress with original theme design by B. Fernandez.